Tomáš K. – Pardubice

Betonový plot Hradec Králové

Po rodičích jsme zdědili starší, ale velmi udržovaný dům v blízkosti města Pardubice. Bohužel se za 40 let stala z málo frekventované cesty, která dnes bohužel slouží jako jedna z hlavních tras pro Pardubice, cestou velmi frekventovanou. A to včetně autobusové, nákladní a další těžké dopravy. Ta je samozřejmě velmi hlučná, a to zejména proto, že řidiči se často neobtěžují dodržovat předepsanou rychlostní limit a to zejména v nočních hodinách a o víkendech zde doslova „prosviští“.

Navíc nás ruší pohledy a hovory lidí z protilehlé autobusové zastávky, odkud obyvatelé obce, která se intenzivně rozrůstá, pravidelně dojíždí do Pardubic.

Po kratším průzkumu možností jsme se rozhodli pro odstranění starého pletivového plotu a jeho nahrazení betonovým plotem z betonových plotových dílců. Šlo o 15 m dlouhý úsek, který byl hotov během dvou dnů. Z výše popsaných důvodů jsme se rozhodli pro plot 2 m výšky ze čtyř betonových dílců.

I kdy se nepodařilo zahradu a dům odhlučnit zcela (s tím nebylo ani možné počítat), klesl hluk na zahradě i v domě po instalaci betonového plotu značně a na únosnou míru. Zajištění soukromí a odstínění od pohledů z nedaleké autobusové zastávky se pak podařilo na 100%.