Betonové ploty jsou v podstatě skládačka z betonových desek a betonových sloupků. Jednotlivé betonové desky, které mají různé vzory a tvary dokážeme dodat i v oboustranném provedení, to znamená, že vzor je na nich nanesen z venkovní i vnitřní strany oplocení pozemku. Postavit betonový plot v podstatě znamená, že zabetonujete betonové sloupky, ve kterých jsou drážky s přesným rozměrem pro vsunutí a do těchto drážek naskládáte desky.

Vybíráme betonový plot

Základní betonové desky , či správněji betonové plotové dílce, mají rozměr 200 cm na šířku, 50 cm na výšku a jejich tloušťka je 4 cm. Betonové desky bývají alespoň z jedné strany pokryty vzorem, nebo chceme-li „vzorováním“. Tento vzor betonové desky získají v plastové nebo sklolaminátové formě. Naše betonové desky mají minimum pórů a vzduchových bublin a to proto, že používáme vibrační stůl, který všechen vzduch z betonu vibracemi vyžene ven. Díky tomu jsou betonové desky také pevnější a pomaleji degradují. K dispozici jsou betonové desky obdélníkové, dále s obloukovým zakončením, průhledné desky s výplní apod.

V nabídce máme i desky s poloviční výškou – tedy 200 cm šířka, 25 cm výška, 4 cm tloušťka. Více informací o druzích betonových desek píšeme zde:

Betonový plot s oboustranným vzorem? Umíme!

Dokážeme vyrobit také betonový plot s oboustranným vzorem. Jedna strana má plnohodnotný vzor z formy, druhá strana betonového plotu má vzor provedený pomocí velkoformátového „3D razítka“

Betonový plot od nás můžete mít v několika barvách

U betonových plotů je nejoblíbenější klasické šedé provedení a žlutá lépe „písková barva“, po dohodě jsou k dispozici další barvy – ty jsou ovšem na výrobu o něco dražší.

 

Betonový plot – výhody

Výhody betonových plotů plynou z výhod betonu, ze kterého se betonové ploty vyrábí.

Betonové ploty jsou proto velmi trvanlivé, odolné, hezké, úplně bezúdržbové, dobře tlumí hluk a ruchy, mají perfektní poměr cena/výkon, dají se zapustit do země, takže brání podhrabání vašeho psa ven, těžce překonatelné nezvaným návštěvníkům a pokud budete chtít změnit barvu betonového plotu, můžete jej snadno přetřít fasádní barvou dle libosti.

Nevýhodou betonových plotů je pouze jejich hmotnost – náročnější je doprava svépomocí a špatně se svépomocí instalují, je tedy potřeba alespoň základní mechanizace, proto doporučujeme montáž betonového plotu na klíč.

Druhy plotových sloupků pro betonové ploty

Betonové sloupky se vyrábí v provedení průběžném (drážka pro betonové desky ze dvou stran sloupku), rohovém (drážky kolmo k sobě – roh plotu) a koncovém (jedna drážka v betonovém sloupku – konec plotu). Betonové sloupky lze pořídit jak hladké – bez vzorování, tak s příslušným vzorem dle betonového plotu

 

Betonové desky vyrábíme z kvalitního litého betonu

Beton jako takový se skládá z cementu, kameniva a vody. My navíc přidáváme aditiva, které zajišťují odolnost proti mrazům a nenasákavost, protože Vám chceme poskytnout co nejtrvanlivější plot jaký je v ČR k dispozici přidáváme do betonu aditiva – příměsi, které zlepšují odolnost betonu při tuhých zimách i při tropickém létu. Navíc přidáváme příměsi, které beton „uzavřou“, aby do něj nepronikala voda, tím získáme nenasákavou betonovu desku.

Cement – na přípravu betonu pro betonové desky i betonové sloupky používáme vysoce kvalitní portlandský cement 42,5R vyrobený v České republice.

Kamenivo – pro nejvyšší kvalitu betonu používáme kamenivo s frakcí 0,4 a 0,8. Tyto frakce velmi výrazně zvyšují pevnost a odolnost.

Armatura – aby byla betonová deska co nejpevnější, používáme na vyztužení poctivou stavební armaturu – žádný obyčejný hladký drát.

Řez dílcem betonového plotu
Řez dílcem betonového plotu. Ze struktury řezu jsou vedle kameniva jasně viditelné armatury.

Je nutné betonové ploty něčím natírat?

Betonové ploty není nutné natírat žádnou barvou, na druhou stranu penetrace betonových desek má jen a pouze výhody. Prodloužíte životnost betonového plotu, protože se penetrací uzavřou póry v betonu a díky tomu do nich nevniká prach a další nečistoty, které postupem času betonový plot bez penetrace poškozují (beton je velmi trvanlivý materiál, takže se tak i tak bavíme o životnosti 30-40 let). Velkou výhodou je, že pokud bydlíte ve městě a někdo Vám betonový plot posprejuje, tak z napenetrovaného betonu sprejovou barvu velmi snadno „sundáte“ dolů.

Betonové ploty dodáme a dopravíme i k Vám – garantujeme dodržení termínu i předem dohodnuté ceny

Betonový plot skladající se z betonových desek a sloupků rádi dodáme a dopravíme i Vám. Betonový plot díky svým vlastnostem a ceně je nejlepší v poměru cena výkon a také nejrychlejší na výstavbu. Perfektní vlastnosti jsou životnost až 50 let, dále útlum zvuků a ruchů z ulice či od cesty a úplná bezúdržbovost. Betonové ploty nestavíme na klíč.

Poptávka na dodání betonového plotu (betonových desek + sloupků)