Betonové ploty skládáme z betonových desek a betonových sloupků. Vedle toho nabízíme také ozdobné betonové dílce a další nebetonové plotové dílce jako plotovou výplň. Na této stránce se dozvíte, co vše potřebujete pro stavbu betonového plotu.

Betonové plotové dílce

Obvyklá délka betonových plotových dílců je 200 cm, výška 50 cm a tloušťka 4,5 cm.

Alternativní jsou nižší betonové desky s rozměrem 200 cm, 25 cm, 4,5 cm. Pokud chcete, nebo musíte mít plot, který je do určité výšky, můžete zvolit tedy tyto desky, plot díky nim můžete mít vysoký 75 cm, 125 cm, 175 cm atd. Tyto nižší betonové desky můžete použít také pro stavbu vyvýšeného záhonu.

Zakončení plotu, můžete realizovat pomocí kulatých desek s radiusem – designově totiž odlehčí vzhled betonového plotu.

K dispozici jsou také průhledné kulaté betonové desky.

betonový plot
Počet potřebných desek si snadno vypočítáte dle výšky a délky plotu. Klasické desky mají výšku 50 cm a skládají se na sebe. Maximální výšku betonového plotu doporučujeme 250 cm – tedy 5 desek na sebe.

Betonové plotové desky vyrábíme s různým vzorem (oboustranným, či jednostranným) a v různých barevných provedení, přičemž barevná provedení lze volit u větších zakázek i na přání zákazníka.

Betonové plotové dílce jsou vyráběny z tzv. vibrobetonu

Betonový plot - Kolínsko
Betonový plot – ukázka zakončení pomocí kulaté desky

Betonové sloupky pro betonové ploty

Betonové sloupky vyrábíme hladké – tedy bez vzoru a vzorované. Oba způsoby vzorování mají varianty: koncový sloupek (jedna drážka pro betonové desky), průběžný sloupek (dvě drážky z obou stran slopku), rohový sloupek (dvě drážky – na sebe kolmé ). Rohy betonových plotů se často řeší pomocí 2 koncových sloupků a to proto, že betonový plot často nemá kolmé strany, proto použijeme 2 koncové sloupky vedle sebe, které natočíme správným směrem dle potřeby. Betonové sloupky v sobě mají drážky, do kterých přesně pasuje betonová deska. Tyto drážky nejsou po celé délce betonového sloupku – pokud chcete betonový plot s výškou 150 cm, je potřeba koupit betonový sloupek s délkou 216 cm. Z tohoto sloupku zabetonujete 46 cm do země – tato část je bez drážkování, proto je potřeba správně volit délku plotových sloupků dle předpokládané výšky plotu.

betonový sloupek průběžný
Hladký průběžný betonový sloupekbetonový sloupek pro betonové ploty

Hladký koncový betonový sloupek

Ozdobné prvky pro betonové ploty

V horní části betonového plotu nemusí být jen kulatá betonová deska, nebo průhledná betonová deska s žebrováním. Vzhled betonového plotu můžete odlehčit tak, že místo horní betonové desky vložíte dřevěné laťky, nebo v poslední době velmi oblíbený tahokov. Jak to vypadá můžete vidět na obrázku níže:

betonový plot

Betonový plot s dřevěnými plotovkami

Líbí se Vám betonové ploty? Chcete je od nás nainstalovat? Prosím kontaktujte nás na kontaktním formuláři, slibujeme, že Vám postavíme betonový plot nejlépe jak umíme a za předem domluvenou cenu. Případně je možnost yakoupit betonový plot jako stavebnici.