Betonový plot skládáme z betonových desek a betonových sloupků. Vedle toho nabízíme také ozdobné betonové dílce a další nebetonové plotové dílce jako plotovou výplň. Na této stránce se dozvíte, co vše potřebujete pro stavbu betonového plotu.

Betonové plotové dílce – betonové desky

Obvyklá délka betonových plotových dílců – resp. betonových desek je 200 cm, výška 50 cm a tloušťka 4,5 cm – pro nejpoptávanější výšku plotu 2 m budete tedy potřebovat 4 desky na sebe do jednoho pole. Betonové plotové desky je možné zkracovat „flexou“ s diamantovým kotoučem. Standardní betonová deska do betonového plotu vypadá takto:

 

betonová deska do betonového plotu
Šedá jednostranná betonová deska se vzorem štípaného kamene pro betonový plot – nejžádanější varianta

 

Alternativní jsou nižší betonové desky s rozměrem 200 cm šířka, 25 cm výška, 4,5 cm tloušťka. Pokud chcete, nebo musíte mít plot, který je do určité výšky, můžete zvolit tedy tyto desky, plot díky nim můžete mít vysoký 75 cm, 125 cm, 175 cm atd. Tyto nižší betonové desky můžete použít také pro stavbu vyvýšeného záhonu. Zakončení plotu, můžete realizovat pomocí kulatých desek s radiusem – designově totiž odlehčí vzhled betonového plotu.

K dispozici jsou také průhledné kulaté betonové desky.

betonový plot
Počet potřebných desek si snadno vypočítáte dle výšky a délky plotu. Klasické desky mají výšku 50 cm a skládají se na sebe. Maximální výšku betonového plotu doporučujeme 250 cm – tedy 5 desek na sebe.

Betonové plotové desky vyrábíme s různým vzorem (oboustranným, či jednostranným) a v různých barevných provedení, zde naleznete souhrn všech nabízených vzorů betonových plotů

Betonové plotové dílce jsou vyráběny z tzv. vibrobetonu

Betonový plot - Kolínsko
Betonový plot – ukázka zakončení pomocí kulaté desky

Betonové plotové dílce – betonové sloupky

Betonové sloupky vyrábíme ve třech typech – koncový, průběžný a rohový a ve dvou provedeních hladké a vzorované (vzor štípaného kamene může být zepředu i zezadu). Rohy betonových plotů se často řeší pomocí 2 koncových sloupků a to proto, že betonový plot resp. pozemek často nemá kolmé strany, proto použijeme 2 koncové sloupky vedle sebe, které natočíme správným směrem dle potřeby. Betonové sloupky v sobě mají drážky, do kterých přesně pasuje betonová deska. Tyto drážky nejsou po celé délce betonového sloupku – pokud chcete betonový plot s výškou 200 cm, je potřeba koupit betonový sloupek s délkou 276 cm. Z tohoto sloupku zabetonujete 76 cm do země – tato část je bez drážkování, proto je potřeba správně volit délku plotových sloupků dle předpokládané výšky plotu.

betonový sloupek průběžný
Hladký průběžný betonový sloupekbetonový sloupek pro betonové ploty

Hladký koncový betonový sloupek

Dřevěné a kovové ozdobné prvky pro betonové ploty

Horní betonovou desku do betonového plotu můžete nahradit ozdobným prvkem, který bude více či méně průhledný. Vzhled betonového plotu můžete odlehčit tak, že nahoru vložíte dřevěné laťky, nebo v poslední době velmi oblíbený tahokov. Tahokov je pravidelně děrovaný plech – můžete si zvolit jeho průhlednost i tvar děrování. Jak vypadá betonový plot s dřevěnými laťkami můžete vidět na obrázku níže:

betonový plot

Betonový plot s dřevěnými plotovkami

Líbí se Vám betonové ploty? Prosím kontaktujte nás na kontaktním formuláři, garantujeme, že betonový plot dodáme v dobré kvalitě, za domluvenou cenu a do dohodnutého termínu. Prosím zašlete nám nezávaznou poptávku na betonový plot pomocí formuláře níže.

Potejte nezávazně cenu prvků pro stavbu betonového plotu